Ogres tehnikumā viesojas mežsaimnieki no Čerņigovas

Vairāku dienu vizītē no 17. līdz 20.janvārim Ogres tehnikumā (OT) bija ieradusies delegācija no Čerņigovas apgabala (Ukraina).

"Mūsu tehnikumā ir svētki, jo atbraukuši viesi no Ukrainas, kurus mēs ļoti priecājamies uzņemt. Sadarbība starp mežsaimniecības speciālistiem aizsākās pagājušā gada aprīlī, kad Ogres novadā pieredzes apmaiņā ieradās Čerņigovas apgabala delegācija. Vizītes laikā viesi no Ukrainas vēlējās apmeklēt pagājušajā gadā pēc rekonstrukcijas atklāto tehnikumu," atminas OT direktore Ilze Brante.

Turpinoties abu novadu sadarbībai, novembra sākumā trīs OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas pedagogi un trīs audzēkņi devās uz Ukrainu, lai iegūtu informāciju par mežsaimniecības darba organizācijas un speciālistu sagatavošanas procesu Ukrainā.

Savukārt ukraiņu delegācija šajās dienās iepazīsies ar Latvijā uzkrāto pieredzi. Viesi tikās ar tehnikuma vadību, struktūrvienību vadītājiem, pedagogiem, audzēkņiem, apskatīja tehnikuma mācību korpusu un angāru, kurā notiek mežsaimniecības un koka izstrādājumu izglītības programmu audzēkņu praktiskā apmācība.

Delegācija, kuras sastāvā ir mežsaimniecības profesionālās izglītības un meža nozares pārstāvji, devās arī uz OT mežu Birzgales pagastā, lai iepazītos, kā tiek veikta mežistrāde. Plānots arī AS "Latvijas valsts meži" un SIA "Rīgas meži" apmeklējums.

"Mūsu profesionālās izglītības iestāde, salīdzinājumā ar Ogres tehnikumu, ir neliela – 460 audzēkņu -, kas ir aptuveni puse no Ogres tehnikumā izglītojamiem. Arī mācību darba organizācija jūtami atšķiras. Piemēram, par darba vidē balstītām mācībām, kādas ir Ogres tehnikumā, mēs varam tikai sapņot. Mācību iestāde nesaņem valsts finansējumu, tai ir jāiztiek ar pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem un pašu nopelnīto, tāpēc visām vajadzībām naudas nepietiek. Tas viss skaidrojams ar pašreizējo ekonomisko situāciju valstī," atklāj Snovskas augstākās mežsaimniecības profesionālās skolas direktore Larisa Dubina. "Ogres tehnikumā ir daudz ko mācīties gan audzēkņu profesionālajā sagatavošanā, gan materiālās bāzes nodrošināšanā, tāpēc ceram uz tālāku, savstarpēji izdevīgu, sadarbību."

 

Abu profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji apmainījās ar dāvanām. OT mežsaimnieki kolēģiem dāvināja John Deere forvardera 3D modeli un uzņēmuma no Ikšķiles – SIA "VeraV" - ražotos darba apģērbus.

"Mēs uzdāvinājām forvardera modeli, ko viņi līdz šim redzējuši tikai fotogrāfijās. Uzņēmums "VeraV" speciāli mūsu draugiem no Ukrainas uzšuva piecus apģērba komplektus un divus pārus bikšu, kas ir izturīgas pret iezāģēšanu, jo viņiem ir lielas grūtības ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem," atklāj Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis. "Līdz šim Ukrainā mežistrādē izmantota ļoti novecojusi tehnika. Ukrainā tikko parādījušies forvarderi, un nav speciālistu, kas ar tiem strādā. Varētu būt tā, ka mūsu tehnikuma audzēkņi dodas praksē uz Ukrainu un apmāca viņu nākamos speciālistus," norāda K.Miezis.